Dlouhý rybník

Dlouhý rybník

Alt

V severní části Českomoravské vysočiny se u malé obce Slavíkov nachází překrásný Dlouhý rybník, který je velmi oblíbeným místem na koupání nebo rybolov. Leží na rozhraní chráněných krajinných oblastí Železných hor a Žďárských vrchů, které jsou krajinami tajuplných lesních hvozdů, křišťálově čistých řek a rozlehlých luk. Zdejší přírodní krásy již od pradávna okouzlovaly mnohé malíře.

 • restaurace
 • koupání v rybníku
 • krásná příroda
 • multifunkční hřiště
 • táborák
 • wifi

Místo konání – Konferenční centrum Immanuel

Konferenční centrum Immanuel se nachází v překrásném prostředí Českomoravské vysočiny na rozhraní chráněných krajinných oblastí Železných hor a Žďárských vrchů mezi obcemi Ždírec nad Doubravou a Trhová Kamenice. Náplní konferenčního centra Immanuel je na jedné straně zajištění akcí pro neziskové organizace i širokou veřejnost. Jedná se především o víkendové pobyty, konference, semináře, dovolené, anglické tábory a jiné aktivity dle přání. Celý areál nabízí kromě koupání v rybníku mnoho volnočasových aktivit jako např. fotbalové, volejbalové či nohejbalové hřiště, dále také petangue, líný tenis, kulečník nebo ping-pong. Přes den se můžete projet i na šlapadlech nebo lodičkách a večery lze samozřejmě trávit u táboráku.

Možnosti ubytování:

 1. Hotel Immanuel s nadstandardně vybavenými apartmány, jejichž součástí je kuchyňka vybavená lednicí, varnou konvicí, vařičem a základním nádobím. Vlastní sociální zařízení na každém pokoji je zde samozřejmostí. K dispozici jsou převážně 2-3 lůžkové pokoje.
 2. Hostel Immanuel nabízí celkem 9 pokojů se společným sociálním zařízením. Pokoje jsou třílůžkové a jsou vybaveny standardním nábytkem. 
 3. Lesní chatky, které mají dvě podlaží. V přízemí jsou dvě postele, skříň, stolek a židle, v poschodí jsou pak další tři postele. V obou podlažích je elektrický proud. Chatky mají společné sprchy v hlavní budově (cca 75m).

Fotky jednotlivých typů ubytování naleznete ve fotogalerii níže. Všechny budovy se nachází v těsné blízkosti (viz plánek areálu ve fotogalerii exteriéru).

Největší výhody této lokality:

 • lokalita uprostřed krásné krajiny Železných hor a Žďárských vrchů
 • milý a velmi ochotný personál 
 • široká nabídka volnočasových aktivit
 • možnost volby mezi 3 variantami ubytování
 • koupání v krásném přírodním rybníku
 • vhodné školící místnosti pro zajištění kvalitní výuky
 • možnost navštívit nedaleký skanzen Veselý kopec

Naše osobní hodnocení:

„Konferenční centrum Immanuel nabízí širokou škálu ubytování, od moderních apartmánů až po útulné lesní chatky. Je to ideální místo pro rodinnou dovolenou, konference a hlavně letní jazykové tábory, neboť je zde opravdu skvěle zařízený prostor pro výuku angličtiny v malých skupinkách. V areálu je možnost využít spousty volnočasových aktivit, koupání v rybníku či projížďky na loďkách. Samozřejmostí je také velmi ochotný personál a výtečná kuchyně, kterou si tu pochvaluje opravdu každý! Dokonalost této lokality pak podtrhává nádherná příroda.“

Webové stránky lokality:

https://immanuel.cz/cz

Adresa:

Konferenční centrum Immanuel, Dlouhý 1, 582 63, Slavíkov

GPS:

49.75268262960477N, 15.814826510196465E

Video z léta 2020

Mapa

Všechny potřebné informace najdete zde