Daniel Murray

Daniel Murray

cs flag

Ahoj,

jmenuji se Daniel Murray a jsem z Velké Británie. Studoval jsem a dokončil svůj vysokoškolský titul na University of Sunderland ve Velké Británii. Certifikaci TEFL jsem získal v Praze. Mám více než deset let zkušenosti s prací v oblasti vzdělávání. Pracoval jsem s rozmanitou škálu věkových kategorií studentů a úrovní jejich angličtiny. V Praze pracuji a žiji přes 5 let.

Letos to bude již 5. ročník co pojedu učit na letní tábor Descartes. Opravdu se mi líbí anglické tábory, protože jsou skvělou příležitostí setkat se a učit se od lidí z celého světa na fantastických místech po celé České republice se spoustou legrace.

Uvidíme se na táboře!

en flag

My name is Daniel Murray and I am from the United Kingdom. I studied and completed my University degree at the University of Sunderland in the UK and TEFL certification in Prague, Czech Republic. I have over ten years’ experience working in education. I have worked with a diverse range of ages and abilities. I have been working and living in Prague for over five years. I am a returning teacher to Descartes summer camps for what will be my fifth year. I really enjoy the English camps as they are a great opportunity to meet and learn from people from all over the world at fantastic locations around Czech Republic whilst having lots of fun doing it!

Zpět na výpis